Hotel Extol Inn - Wellness Centrum

Otvírací doba:

ubytovaní  hosté: denně 10:00 -22:00 (upozorňujeme, že v době nepřítomnosti obsluhy fitness centra o víkendech, je z bezpečnostních důvodů umožněn vstup v minimálním počtu dvou osob)

veřejnost: po-pá 10:00 – 22:00.  Návštěva welness centra je možná pouze po předchozí rezervaci na recepci hotelu. Vstup do vířivky je možný pouze v plavkách.

Nabízíme:

  • Posilovna
  • Sauna (max. kapacita 8 osob)
  • Vířivka (max. kapacita 6 osob)
  • Masáže

Ubytovaní hosté – hosté ubytovaní v kategorii

  • luxurious
  • executive
  • standard

mohou využívat posilovnu, saunu a whirlpool po předchozí rezervaci bezplatně.

 

 

                        

fitness

jacuzzi

 

All guests can use their room towels otherwise a towel can be hired for CZK 20 per session

Něco o saunování:

Sauna a její význam

Sauna se stala významným prvkem odpočinku dnešního hektického stylu života.Blahodárné účinky sauny jsou známy již stovky let a tak i dnes využívámeprastaré moudrosti k relaxaci a načerpání nových sil po náročném dnu.


Sauna přivádí fyzické i duševní síly do rovnováhy a působením energií, vůní dřeva a vonných esencí nás přitahuje zpět k přírodě.Sauna vytváří pozitivní životní styl nejen k přírodě, odpočinku, ale i k aktivní činnosti.  

Teplota sauny při saunování

Sauna nám umožňuje prožít neopakovatelný zážitek saunování při teplotě od 40°C do 110°C.

Volba teploty sauny je na každém z nás v závislosti na našem zdravotním stavu a vnitřním pocitu uvolněnosti.

Sauna je dnes využívána i v mateřských školách, kde se nastavuje teplota pro saunování maximálně do 60°C.  

Účinky saunování

- saunování vyčistí pokožku a povzbudí tvorbu nových buněk

- otuží organismus, posílí ochranu vůči infekcím

- posílí srdce a upraví krevní tlak

- povzbudí hypofýzní a ledvinový systém

- odstraní infekce dýchacích cest

- je prevence pro přizpůsobení a úpravu krevního tlaku

- zlepší prokrvení kůže, sliznic, dýchacích cest a cév krevního oběhu- ošetřuje a pečuje o pokožku  

Pravidla saunování:

Na začátku:

po námaze 15 až 20 minut oddechu před saunovánímpo jídle počkat 1 až 2 hodiny, případně sníst trochu chleba nebo sladkostpečlivé umytí těla a usušení před vstupem do sauny

V sauně:

ležet, nebo uvolněně sedět (chodidla na úrovni sedění) na druhé, nebo třetí lavici saunypo dobu 8 až 12 minut (max. 15 min)před opuštěním sauny se posadit jako na stoličcepo opuštění sauny co nejkratší cestou ihned pod sprchu se studenou vodou,omývat se volným proudem - od nejvzdálenějších míst směrem k srdci.

Sednutí:

v čase odpočinku (4-5 minut) použít teplou koupel nohouopakované sprchování s následnou teplou koupelí nohou   

Infrasauna:

Infrasauna podporuje krevní oběh, posiluje kardiovaskulární systém, zmírňuje bolesti svalů, kloubů, odstraňuje jedy z těla, pozitivně působí na kvalitu pokožky, posiluje imunitní systém a celkově snižuje únavu těla a kladně působí proti stresům.Infrasauna se dnes používá zejména ve zdravotnictví, ve sportovních odvětvích, při rehabilitacích a v kosmetických salonech.Díky svým účinkům získává velké povědomí lidí.Délka pobytu v infrasauně je individuální a pohybuje se v rozpětí 20 až 45 minut.Začínejte kratšími intervaly, které můžete postupně prodlužovat.

 

Relaxace ve spa

Spa slouží vašemu zdraví 

Základem pozitivních účinků hydroterapie je vztlak vody, její optimální teplota (37 - 39°C) a cílené proudění. Hydroterapie posiluje krevní oběh, snižuje krevní tlak, zlepšuje kožní tonus, uvolňuje svaly a stimuluje imunitní systém. Prospěšně působí také na lidskou psychiku: odbourává úzkost, napětí i deprese. Při relaxaci ve spa uvolňuje mozek tzv. endorfiny, které tiší bolest, působí celkově relaxačně a navozují dobrou náladu. Pobyt ve spa pomáhá také při rehabilitaci po zranění a působí preventivně - zvyšuje obranyschopnost organismu, zlepšuje kondici a pohyblivost.Člověk zažívá ve vodě pocit stavu beztíže, především klouby si odpočinou od neustálého působení gravitace, protože váha těla je ve vodě snížena o 85 - 90%. Už samotné ponoření těla do teplé vody ve spa zklidňuje a uvolňuje, přičemž se zpomaluje aktivita vnitřních orgánů, což je termální efekt hydroterapie. Mechanický efekt hydroterapie spočívá v krátko i dlouhodobé úlevě od bolestí.Stres je negativním fenoménem naší doby Stres je negativním fenoménem naší doby - ať už psychický nebo fyzický. Nedá se mu ovšem naprosto vyhnout, a je proto důležité umět omezit jeho vliv na zdraví a duševní pohodu. Optimální způsob relaxace je jednou z nejvhodnějších cest. Psychická úleva jakou dokáže navodit koupel ve spa je účinným lékem i prevencí proti stresu.Pobyt ve spa má také léčebný přínos. Pomáhá mimo jiné při léčbě artritidy a revmatismu. Lidem trpícím bolestí kloubů se doporučuje ranní koupel ve spa před započetím denních aktivit. Nově byly zjištěny příznivé účinky hydroterapie na zdraví lidí trpících cukrovkou typu II. Pravidelné používání spa dokonce dokáže odstranit problémy s nespavostí.Důležité je využití hydroterapeutických účinků spa pro rehabilitaci těla po fyzické zátěži při sportu. Horká koupel s masáží odplaví kyselinu mléčnou, která se při aktivitě ukládá ve svalech a způsobuje ztuhlost a bolest. Sportovní masáž ve spa má pozitivní vliv na rychlost, ohebnost, ale také sílu a její rychlejší regeneraci; pomáhá rovněž snižovat napětí před výkonem.